02 Şubat 202018,182 Görüntülenme0 Yorum
Çok Beğenilen Tığ Oyası Modelleri
Çok Beğenilen Tığ Oyası Modelleri

Çok Beğenilen Tığ Oyası Modelleri

Geçmişten günümüze asla modasını kaybetmeyen tığ oyaları gün geçtikçe daha farklı modeller ile bizi karşılıyor. Özellikle çok sık rastladığımız en çok beğenilen modellerden birisi de yelpaze oyasıdır. Tığla yapılmakta olan yelpaze oyasında oyaların arasına takılan boncuklar, modeli oldukça şık göstermektedir. Genellikle pek çok kadın tarafından şık ve sade olduğu için tercih edilmektedir. Yapımı ise oldukça basittir.

Günümüzde neredeyse bütün kadınların dolabında olan diğer bir oya modeli gelincik oyasıdır. Genellikle tülbentler da kullanılsa da havlularda da görmeye alışık olduğumuz bir model olarak günümüzde yer edilmiştir.

En çok beğenilen ilgi çeken modellerden birisi de dallı güllü oyası yer alıyor. Bu modelde genellikle yeşil ipten dalları kırmızı ipten ise gövdesi yapılıyor. Süslü olmayı, seven kişilerin tercihi olan boncuklu oyalar da tığ ve şiş yardımı ile yapılmaktadır. Bittiğinde oldukça tatlı bir görünüm sunuyor.

Daha çok havlu kenarlarında karşımıza çıkan bir oya modeli de inci sıralı oyadır. Ancak tülbentlerde de oldukça hoş görünen biraz zahmet isteyen bir modeldir.

Oya ve dantel dünyasının sahibi Emine Hanımın çok güzel oyalarından biri olan bu tığ oyası iki renk çiçekten oluşan harika bir model. Bir mor bir pembe çiçeklerden oluşan yelpaze tığ oyası örneklerinden.

Kırmızıyı sevenlerin çok hoşuna gidecek olan bir oya. Yeşil dağlar ve yaprakların üstünde kırmızı çiçekler kırmızı yemeniyle tam bir ahenk içinde görünüyor.

Arkadaşınla Paylaş

BIR CEVAP YAZIN