03 Şubat 202047,596 Görüntülenme1 Yorum
Göz Alıcı İğne Oyası Modelleri
Göz Alıcı İğne Oyası Modelleri

Göz Alıcı İğne Oyası Modelleri

Göz alıcı iğne modelleri ile harika işler yapmak istiyorum diyorsanız işte sizler için en iyi en şık iğne oyası modelleri.Çok güzel iğne oyalarından olan keloğlan oyası adından da anlayacağınız gibi keloğlan oyası ile birlikte çiçek oyasının birleşmesi sonucunda hazırlanmaktadır. Biraz zahmetli bir model olmasına rağmen oldukça hoş bir görünüm sergiliyor.

Meşhur Osmanlı iğne oyası modelini günümüzde neredeyse kullanmayan yok. Her görenin hayranlıkla baktığı bu model özellikle havlu kenarlarında şık bir görünüme sahip. Yapılan çiçeğin ardından 7 sıra sade bir işleme ardından ise çiçeği ile ilerlemektedir.

Tülbent modellerinde sıkça karşılaşılan Oya tarzlarından birisi de dansçı kız iğne oyası oluyor. Bu modelde 4 sıra dansçı kız adı verilen desenler bulunuyor ardından ise aynı bu şekilde devam ediyor.

Karanfil oyası özellikle Anadolu'da sıkça yapılan bir oya modeli olmaktadır. Havlu ve tülbent kenarlarının yanı sıra masa örtüleri gibi pek çok yerde bu iğne modeli tercih ediliyor .

Diğer bir şirin model olan dut iğne oyasında ilk sırası yani adlarında sinek modeli uygulanırken üst kısımlarında dut modeli uygulanmıştır . Küçük ve mütevazı bir model isteyenler için idealdir .

Bu şahane iğne oyası gerçekten göz alıcı güzelliğe sahip. Yeşil dal üstüne ikiz pembe çiçekler çok yakışmış. Bu iğne oyasını görenler hayranlık içinde bakacaklar emin olun. Dostlarınızı imrendirecek düşmanlarınızı çatlatacak bu modeli mutlaka denemelisiniz.

Çan çiçeği iğne oyası modeli mevlid tülbentlerinde kullanılabileceği gibi teşbih başlığı olarak ta kullanılıyor. Çan çiçeği o kadar gerçekçi ki ortasındaki polenler dahi yapılmış. Bu muhteşem model gerçekten göz alıcı görünüyor.

Arkadaşınla Paylaş

Göz Alıcı İğne Oyası Modelleri Yorumları
Avatar
Ayşe
2020-02-05 02:03:38
Yazma fiyatlarını öğrenebilir miyim?
BIR CEVAP YAZIN